Toplama Ayırma

Toplama Ayırma

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 27.12.2017 tarih ve 30283 sayılı ‘Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ ve 12.07.2019 tarih 30829 sayılı ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ kapsamında Sincan Belediyesi ve firmamız arasında Sincan Mücavir Alanları sınırında Ambalaj Atıklarının ayrı toplanması, taşınması ve ayrıştırılması projesi sözleşmesi imzalanmıştır.

Proje kapsamında Sincan Belediyesi mücavir alanları sınırında toplanan ambalaj atıkları, Çankaya Katı Atık Geri Dönüşüme ait Çevre ve Şehircilik Bakanlığından lisans almış tesislerinde ayrıştırılarak geri dönüştürülmektedir.

Toplama ayırma tesisimize, yürüttüğümüz proje dışında fabrikalar, kurumlar, market ve gıda depoları gibi kaynaklardan atık kabulü yapılmaktadır. Toplanan bu atıklar tesisimizde tiplerine göre ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılmaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve çerez politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.